Чугуївський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 4 " СОНЕЧКО "

Методична робота (освітні програми, мова освітнього процесу)

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

ЧУГУЇВСЬКОГО ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ (ЯСЛА-САДКА) № 4

Чугуївської міської ради Харківської області

на 2020 /2021 навчальний рік

Відповідно до статті 4 Закону України «Про дошкільну освіту» ЗДО Чугуївський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 4 Чугуївської міської ради Харківської області у 2020/2021 навчальному році спрямовує діяльність на забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб; формування у дитини дошкільного віку моральних норм, набуття нею життєвого соціального досвіду.

Освітня програма ЗДО Чугуївський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 4 Чугуївської міської ради Харківської області  (далі ЗДО) на 2020/2021 навчальний рік розроблена на виконання Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та згідно з Базовим компонентом дошкільної освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 615 від 22.05.2012.

Освітня програма окреслює підходи до планування й організації закладом освіти єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення вихованцями обов’язкових результатів навчання (набуття компетентностей), визначених Базовим компонентом дошкільної освіти.

ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС В ЧУГУЇВСЬКОМУ ДНЗ (ЯСЛА-САДКУ) № 4
ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ!!!

навчальних програм, які використовуються

в навчально-виховному процесі

Чугуївського дошкільного навчального закладу (ясел – садка) № 4

у 2020/2021 навчальному році

Назва програми

Видавництво

Документ, яким затверджено програми

Базовий компонент дошкільної освіти. (нова редакція)

Богуш А.М.

Редакція журналу «Дошкільне виховання» Київ 2012

Затверджено наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, «Про затвердження Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція)» від 22.05.2012

Програми

Комплексні:

1

Програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля»

Білан О.І.

Мандрівець

Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (лист Міністерства освіти і науки України від 23.05.2017

№ 1/11-4988)

Парціальні:

4

Каплуновська О., Кичата І.,

Палець Ю.

Мандрівець

Схвалено для використання в дошкільних навчальних закладах

комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної

ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України

(лист ІМЗО від 25.03.2016 р. No 2.1/12-Г-85)

Освітній процес у ЗДО Чугуївський ДНЗ (ясла-садок) № 4 здійснюється відповідно до програмно-методичного забезпечення та є єдиним комплексом освітніх компонентів для досягнення вихованцями результатів навчання (набуття компетентностей), визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, чинними освітніми комплексними та парціальними  програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України.

Відповідно до рішення педагогічної ради ЗДО Чугуївський ДНЗ (ясла-садок) № 4  (протокол № 1 від «28» серпня 2020 року) освітній процес здійснює за програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України та регіональними парціальними програмами.

Зміст інваріантної складової Базового компонента дошкільної освіти в Чугуївському ДНЗ (ясла-садку) № 4 забезпечується через програму розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» (Білан О.І., Максименко О.Л., Возна Л.М. та ін., рекомендованої Міністерством освіти і науки України (лист Міністерства освіти і науки України від 23.05.2017 № 1/11-4988)

Організація освітнього процесу у інклюзивній групі здійснюється за освітніми програмами для роботи з дітьми, що мають особливі освітні потреби (відповідно до нозології), рекомендовані Міністерством освіти і науки України, а саме: «Віконечко» програма розвитку, навчання та виховання дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку (затверджена МОН України наказ № 1/11-6943).

Варіативна складова Базового компонента дошкільної освіти реалізується через роботу гуртків та інтеграцію змісту парціальних програм у різні види діяльності.

У 2020/2021 навчальному році будуть упроваджуватись такі парціальні програми для інтеграції їх змісту у різні види діяльності:

- Програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку «Україна – моя Батьківщина» (Каплуновська О., Кичата І., Палець Ю., схвалена для використання в дошкільних навчальних закладах комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (лист ІМЗО від 25.03.2016 р. No 2.1/12-Г-85).